Přenosný monitor dechu

Monitor dechu je zařízení pro hlídání dýchacích pohybů novorozenců a používá se jako prevence proti syndromu náhlého umrtí novorozenců, označovanému jako SIDS.

Některé děti jsou více ohroženy syndromem náhlého úmrtí kojence, případně dalšími zdravotními riziky, ale monitory dechu jsou určeny pro  všechny děti a rodiče, kteří chtějí mít klidný spánek.

Monitory dechu jsou nejčastěji vyráběny jako podložky, což značně omezuje jejich praktické využití. Jejich používaní sebou nese řadu nevýhod, zejména to, že se dají použít pouze v postýlce.

Vzhledem k těmto skutečnostem byl vyvinut výrobek nazvaný Respisense, který se vyznačuje velkou mobilitou a bezpečností. Respisense je použitelný nejen doma v postýlce, ale i v kočárku, houpacím sedátku apod.

ditto_left_iso_s.jpg

Respisense je spolehlivé zařízení použitelné kdekoliv, kde miminko spí. Je vhodný i ve společné posteli se spícími dvojčátky, kdy se matka při nočním kojení nemusí obávat o druhé z dvojčátek, které spí. Rozlišuje rytmické dýchání a obvyklý pohyb. Když nezaregistruje ani jedno, zkouší malými vibracemi znova nabudit dýchání. Když dýchání ani do pěti vteřin nezačne, zapne se světelná a zvuková signalizace.

Respisense je první přenosné a bezpečné zařízení na monitorování dechu na světě, které kontroluje a zároveň i aktivně stimuluje dech dítěte. Je to registrovaný, mnoha cenami oceněný výrobek. Vyrábí se v EU.

Díky inovativnímu řešení není potřeba žádných drátů, pásků, které by mohly být pro malé badatele velkým nebezpečím (udušení, uškrcení apod.).

respis na plence.jpg

Respisense nepotřebuje žádnou údržbu. Při každém zapnutí proběhne automatická kontrola funkcí. Respisense obsahuje baterii, kterou si uživatel vymění sám, při prodeji je dodávána jedna náhradní baterie zdarma. V současné době je doporučná cena 2150 Kč. Výrobek si můžete objednat na www.respisense.cz nebo si zde můžete vybrat svého prodejce.

Přenosný monitor dechu patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Novorozenec

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku